BRONEERI TUBA

Terviseuuringud

Hoolitsuse tüüp Hind / Hind klubikaardiga

Toitumisnõustamine 60 min 48€   /   43,20€

Toitumisnõustaja aitab kehakaalu- ja seedeprobleemide puhul. Samuti saab abi gluteeni- või kaseiinitalumatuse, toiduallergia ja aneemia puhul. Terviseprobleemide puhul saab nõustajalt soovitusi elustiili ja toitumisharjumuste muutmiseks. Vajadusel määrab nõustaja toidutalumatuse või muid vereanalüüse. Õige toitumine parandab üldist enesetunnet ja tõstab energiataset.

Koormustest kõnnirajal koos EKG-ga 45 min 45€   /   40,50€

Koormustesti viib läbi arst , koormustest võimaldab uurida südame seisundit ja erinevate koormuste korral tekkivaid muutusi. See on vajalik uuring paljude südamehaiguste avastamiseks, kus rahuolukorra EKG võib olla täiesti normi piires. Samuti annab uuring informatsiooni koormustaluvusest hetkel, mida on oluline arvesse võtta näiteks enne treeningute alustamist treenimata või vähetreenimata inimesel. Ka sportlasel on kasulik teada, milliste pulsisageduste juures on soovitav treenida.

KOORMUSTESTILE TULLES riietuge sportlikult (ka jalanõud). Testi päeval ja ka eelneval päeval ei ole soovitav treenida; umbes 2 tundi enne testi sööge kerge eine, et oleks jõudu maksimaalseks pingutuseks; 2 tundi enne testi vältige suitsetamist; kohvi-, koola- ja energiajooke– pulss kiireneb ja testi usaldusväärsus kahaneb; 24 tundi enne testi sooritamist hoiduge alkoholist – südame rütmihäirete oht!
Koormustest tuleks lükata edasi kui olete haige või alles paranemas; kui millegipärast tunnete end väga väsinuna; kui vererõhk on muret tekitavalt kõrge.

Spiromeetria 15 min 15€   /   13,50€

Spiromeetria on HINGAMISTEEDE UURING, mille käigus hinnatakse sisse- ja väljahingatava õhu mahtusid ja kiiruseid, teisisõnu mõõdetakse kopsumahtu ja kopsude ventilatsioonivõimet. Nende andmete alusel on võimalik hinnata hingamisteede (bronhide) ja kopsude funktsioonivõimet ning avastada astmat, kroonilist obstruktsiivset kopsuhaigust (KOK-i) kui ka muid kopsuhaigusi. KOK on spiromeetrial avastatav veel enne kui inimesel tekivad vaevused. Paljude hingamiselundite haiguste, sealhulgas astma ja kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse prognoos sõltub ravi õigeaegsest alustamisest ja nende haiguste diagnoosimisel on just spiromeetrial kõige olulisem koht.

Kellele soovitame spiromeetriat: suitsetajatele, kroonilise köhaga isikutele, õhupuuuduse- ja hingematmistunde esinemisel, allergikutele.

Astmatest 30 min 19€   /   17,10€

Astmatestil hinnatakse lisaks tavalisele spiromeetriale võrdluseks ka hingamisfunktsiooni kui patsiendile on antud bronhelõõgastavat ravimit.

Kehakoostise mõõtmine 18€   /   16,20€

Jawon ioi 353 kehaanalüsaatori abil saame välja selgitada lisaks sinu keha baasinfole (kaal, pikkus jne) ka keha bioloogilise vanuse, rasva protsendi, ning lihaste ja rasva jaotumise kätel, jalgadel ja kerepiirkonnas. Tulemused on 99% täpsusega ning soovituslikud tulemuste näitajad on kooskõlastatuses WHO’ga (Maailma Tervise Organisatsiooniga). Lisaks eelnevale infole kuvab Jawon põhiainevahetuse ning päevase soovitusliku kaloraaži. Välja on toodud soovituslik muutus päevases toidu kaloraažis ja vajalik energiakulu suurendamine liikumise arvelt.

Võimalikult täpse mõõtmistulemuse saavutamiseks soovitame:

 • Mõõtmine tuleb teha umbes 3-4 tundi pärast söömist
 • Väldi diureetiliste toodete (nt kohv ja energiajoogid) tarbimist enne (umbes 4 tundi) mõõtmist
 • Joo 2 klaasi vett umbes 2 tundi enne mõõtmist
 • Väldi treeningut, sauna või muid liigset higistamist põhjustavaid tegevusi vähemalt 4 tundi enne mõõtmist
 • Väldi alkoholi tarbimist vähemalt 24 tundi enne mõõtmist

Naiste terviseaudit 115€   /   103,50€

Pakett sisaldab arsti konsultatsiooni, rinnauuringut, vereanalüüse (kilpnäärme hormoonid ja munasarjavähi markerid) ning kehakoostise määramist Jawon analüsaatori abil.

Rinnauuring ultraheliga on rinnavähi avastamise valikmeetod, mis võimaldab avastada varajasi muutusi rinnanäärmes ja parandab oluliselt ravitulemusi. Vereanalüüsi abil uuritakse munasarjavähi kasvaja markereid ja kilpnäärme hormoone. Kuna kaaluprobleemid on paljude haiguste riskiteguriks, siis kuulub paketti ka kehakoostise mõõtmine Jawon  ioi 353 kehaanalüsaatoril, mille abil saadakse lisaks baasinfole (pikkus ja kaal), ka rasvade jaotumine erinevatel kehaosadel, rasvaprotsent,  rasvavaba kaal ja põhiainevahetus. Kui kaalu, rasva %, pikkuse ja lihaste osakaal ei ole kehas vastavalt soovituste järgi tasakaalus, pakub Jawon välja soovitusliku muutuse päevases toidu kaloraažis ja energiakulu suurendamises liikumise arvelt. Arsti konsultatsioonil hinnatakse uuringute tulemusi ja arutletakse edasiste sammude üle.

Terviseuuringule on oodatud kõik naised, sest varjatud tervisehäireid võib olla igaühel. Õigel ajal avastatud terviseprobleem on kergemini lahendatav.

Pakett on saadaval ka kinkekaardina.

Loe VIIMSI TEATAJAS ilmunud artiklit naiste tervisuuringute paketist!

Meeste tehnoülevaatus 95€   /   85,50€

Uuringutepakett sisaldab arstikonsultatsiooni, kolme uuringut ja vereanalüüsi.

Südame-vereringe funktsiooni ja koormustaluvuse hindamiseks tehakse  koormustest kõnnirajal. Järjest suureneva kehalise koormuse käigus saab hinnata uuritava vererõhu-ja pulsi reaktsiooni, südamelihase verevarustuse seisundit, rütmihäirete teket jms. Spordiga tegelejad saavad koormustesti abil tagasisidet rakendatud treeningkoormuse ja treeningpulsi sobivusest. Kopsude funktsionaalset seisundit ja hingamiselundite haiguste olemasolu aitab hinnata spiromeetria. Testiga saab kiiresti ja lihtsalt avastada mitmeid kopsuhaigusi, nt õhu liikumise kiiruse muutused bronhides võivad näidata astmat või kroonilist obstruktiivset kopsuhaigust. Kuna ülekaal on väga paljude haiguste riskitegur, siis meeste terviseuuringute paketti on lülitatud kehakaalu ja vöö ümbermõõdu mõõtmine ning keha koostise analüüsimine. Vistseraalne ehk siseelundeid ümbritsev rasvkude on eriti tõsine riskifaktor südame-veresoonkonnahaiguste puhul. Jawon ioi 353 kehaanalüsaator võimaldab määrata rasvaprotsendi ning rasvade jaotumise erinevatel kehaosadel, rasvavaba kaalu, põhiainevahetuse ning päevase soovitusliku kaloraaži.

Verd analüüsitakse veresuhkru ja –rasvade (üldkolesterooli, madala ja kõrge tihedusega kolesterooli), maksa talituse näitajate ja PSA ehk eesnäärme spetsiifilise antigeeni suhtes. PSA on esimese valiku kasvajamarker, mida võib kasutada prostata vähi diagnoosi püstitamisel. PSA sisaldus veres on suur patsientidel, kellel on eesnäärmevähk, eesnäärme healoomuline liigkasv või muud kuseteede kudede põletikud.

Meeste terviseaudit võtab aega ca 2 tundi.

Terviseuuringule on oodatud mehed, kellel on vähemalt paar näitajat alljärgnevast:

 • vanus üle 30 aasta
 • kehakaal on normist kõrgem
 • suitsetavad
 • nädalas ei ole vähemalt kolme alkoholivaba päeva
 • emotsionaalselt pingeline töö
 • kaebused rõhuvale valule rinnus, vererõhu kõrgenemisele või rütmihäiretele
 • kaebused öisele urineerimisvajadusele või kusejoa nõrgenemisele
 • lähisugulastel on esinenud diabeeti, vererõhuhaigust, südameinfarkti või insulti

Pakett on saadaval ka kinkekaardina.

Loe VIIMSI TEATAJAS ilmunud artiklit meeste tervisuuringute paketist!

Hingamisfunktsiooni uuringute pakett 75€   /   67,50€

Hingamisfunktsiooni uuringute pakett on soovitatav kõigile, kellel esineb korduvaid hingamisteede haigusi või muid hingamisega seotud probleeme. Meie kliimas esineb sageli hingamisteede haigusi ja seetõttu ei osata arvatagi, et tegemist võib olla mõne spetsiifilise põhjuse või tekitajaga. Uuringutepakett sisaldab arsti konsultatsiooni, spiromeetriat, astmatesti (vajadusel), vereanalüüse erinevate allergeenide ja bakterite osas, mis võivad esile kutsuda hingamisfunktsiooni häireid.

Spiromeetria aitab hinnata kopsude funktsionaalset seisundit ja hingamiselundite haiguste olemasolu. Kui spiromeetria tegemisel ilmneb kõrvalekaldeid normist, siis jätkatakse uuringut astmatestiga. Antud testiga saab kiiresti ja lihtsalt avastada mitmeid kopsuhaigusi, näiteks õhu liikumise kiiruse muutused bronhides võivad näidata astmat või kroonilist obstruktiivset kopsuhaigust. Verd analüüsitakse erinevate allergeenide ja bakterite (Mycoplasma pneumoniae ja Chlamydophila pneumoniae) suhtes. Arsti konsultatsioonil hinnatakse uuringute tulemusi ja antakse soovitused edaspidiseks.

Pakett on saadaval ka kinkekaardina.