BRONEERI TUBA

Huvitavad paigad Viimsis

Huvitavad paigad Viimsis ja lähiümbruses

Viimsi mereäärne kallas lausa kutsub mõnusateks pikkadeks jalutuskäikudeks ja ka rattasõitudeks. Peale Viimsi Rannarahva muuseumi ja vabaõhumuuseumi külastamist, leia aega ka lähiümbruses asuvate vaatamisväärtuste külastamiseks.

 

Tallinna Botaanikaaed

Tallinna Botaanikaaed pakub imeilusat jalutuskäiku Eesti kõige liigirikkamas botaanikaaias. Lisaks erinevate taimede ilu nautimisele on siin võimalik ette võtta matk looduse-õpperadadel. Samuti on saadaval nii audiogiidi kui ka tava giidi teenus, kes teile veelgi põhjalikuma ülevaate kasvavatest taimedest teeb.

Tallinna Botaanikaaed asub Tallinn Viimsi SPA-st 7,8 km kaugusel.

Tallinna Teletorn

Pirital Kloostrimetsas asuv Tallinna Teletorn on 314 meetri kõrgune Eesti kõrgeim hoone, kust avaneb ainulaadne vaade Tallinna ja Viimsi peale. Teletorn on populaarne kultuuri- ja vabaajakeskus. Siin on võimalik lisaks vaate nautimisele harrastada ka ekstreemsusi nagu köiellaskumine ja servakõnd.

Tallinna Teletorn asub Tallinn Viimsi SPA-st 8,2 km kaugusel.

 

Viimsi mõis ja park

Praeguse ilme sai pargiga mõisaansambel pärast 1865 a. tulekahju. 1923 a. kingiti mõis kindral Laidonerile. Tänapäeval tegutseb hoones Eesti Sõjamuuseum – kindral Laidoneri muuseum. Viimsis asuv Laidoneri park ehk Viimsi mõisa park on täis mõnusaid paiku, kus oma tekike maha laotada ja toidukraam korvist välja laduda, et linnulaulu ja head seltskonda nautida. Hea õnne korral võib siin jäneseidki kohata.

Mõisapark asub umbes 600 m kaugusel Tallinn Viimsi SPA-st.

Tallinna Lauluväljak

Eelkõige laulupidude korraldamiseks projekteeritud Tallinna Laululava valmis 1960. aastal. Möödunud pool sajandit on muutnud selle arhitektuuriteose Eesti jaoks väärikuse, vabaduse ja värskuse sümboliks. Selle kaare all oleme laulnud end vabaks, siin on maailmatuuride ajal esinenud popi ja rocki megastaarid. Paljud suve suursündmused toimuvad just Tallinna Lauluväljakul.

Tallinna Lauluväljak asub Tallinn Viimsi SPA-st 8,5 km kaugusel.