BRONEERI ON-LINE

Füsioteraapia

Füsioterapeudi vastuvõtul leitakse lahendus erinevatele skeletilihassüsteemi probleemidele. On selleks siis lihaspinged, valulikkus selja või kaela piirkonnas, lihasjõudluse langus, liigesliikuvuse piiratus või muu probleem.

Viimsi SPA Tervisekeskuses on parim keskkond taastusraviks – individuaalne teraapiaruum, 25-meetrine bassein ja jõusaal, ning lai valik aparaatseid raviprotseduure (magnet-, laser-, elektriravi jms).

Taastusarsti või füsioterapeudi vastuvõtule pääseb tavaliselt nädala jooksul!

Meie meeskonda kuuluvad kogenud taastusraviarst Dr Annelii Jürgenson, Dr Katrin Traat ning rõõmsameelne ja oma ala tundvad füsioterapeudid Heleriin Tigane ja Oskar Põldmaa.

Füsioterapeudi vastuvõtul leitakse lahendus erinevatele skeletilihassüsteemi probleemidele. On selleks siis igapäevategevusi või sportimisharrastusi piirav valu, lihasjõudluse langus, liigesliikuvuse piiratus või muu probleem.

Õigeaegne taastusravi tagab paremad ravitulemused!

Füsioterapeudi konsultatsioon 35 €
Füsioteraapia ravipakett 75 €

Füsioterapeut saab aidata järgmistel juhtudel

 • valu liigestes ja lihastes, sh selja- ja kaelavalu
 • lihaspinged ja lihasjõu kadu
 • liigeste ja lülisamba liikuvuse häired
 • istuvast tööst tingitud vaevused
 • rühihäired, lampjalgsus jt anatoomilised deformatsioonid
 • operatsioonijärgne taastumine
 • koormustaluvuse langus, südame-veresoonkonnahaigused
 • hingamisfunktsiooni langus, nt KOKi haigetel
 • sportlaste taastumine ja vigastuste ennetamine

Füsioterapeut teostab

 

 • Esmane hindamine ja seejärel soovitused edasisteks tegevusteks
 • Individuaalse harjutusprogrammi koostamine
 • Erinevad sidekoe vabastustehnikad/pehmekoeteraapia
 • Liigesmanipulatsioonid ja manuaalteraapia võtted
 • Kinesioteipimine
 • Venitusravi MasterCare venituslaual
 • Kehakoostise analüüs Jawon ioi353 kehaanalüsaatoriga
 • Koormustest veloergomeetril

Kinesioteipimine, kus kasutatakse spetsiaalselt väljatöötatud teipi, mis kinnitatakse probleemsele piirkonnale ja  mille abil on võimalik leevendada valu, stabiliseerida liigeste/lihaste funktsiooni, vähendada turset parandades lümfi äravoolu ning ennetada ja vähendada armkude ning lihaste taastumist ülekoormusest  või vigastusest / operatsioonist taastumisel.

 

Pehmekoeteraapia sisaldab erinevaid võtteid: triggerpunktide massaazi, naha- ja nahaaluste kudede hõõrumist, lihaste aktivatsioonipunktide vajutamist, asendravi ja manuaalset venitamist. Teraapiaseansil keskendutakse ühele funktsionaalsele üksusele, nt õlavõõtme pingetest vabastamisel töödeldakse kaela-, õlavöötme-, abaluualuseid kui käsivarre lihaseid-liigeseid. Selle tulemusena normaliseerub pehmete kudede toonus, lihaskiudude pikkus ja elastsus ning paraneb lihas- või liigesfunktsioon.

Venitusravi näidustuseks on alaseljavalu ja –kangus, seljanärvi pitsumised ja radikulaarne valu ning lülidevahelise ketta või lülidevaheliste liigeste kulumine. Venitusravi viiakse läbi spetsiaalsel venituslaual pea-alaspidi asendis kombineeritult lihtsate venitusharjutustega. Venitusravi ei sobi neile, kellel on kõrge vererõhk, südame- ja veresoonkonnahaigused või põlve/puusa endoproteesid – koormustest veloergomeetril sooritatakse 3-astmelise koormuse tõstmisega. Testi tulemused annavad ülevaate teie aeroobsest vormist ja aitavad leida sobiva koormuse edasisteks treeninguteks.

Kehakoostise analüüs viiakse läbi Jawon ioi353 kehaanalüsaatoriga, mille abil on võimalik saada teada oma põhiainevahetus, rasvade ja lihaste jaotumine erinevatel kehaosadel,  kehamassiindeks ja bioloogiline vanus.

Füsioteraapia ja taastusraviteenuste hinnakiri

Hoolitsuse tüüp Hind / Hind klubikaardiga

Taastusarsti vastuvõtt 30 min 35€   /   31,50€

Taastusraviarst Dr Annelii Jürgenson

Esmane hindamine ja seejärel soovitused edasisteks tegevusteks.

Füsioterapeudi esmane konsultatsioon 60 min 35€   /   31,50€

Füsioterapeudi vastuvõtul leitakse lahendus erinevatele skeletilihassüsteemi probleemidele. On selleks siis igapäevategevusi või sportimisharrastusi piirav valu, lihasjõudluse langus, liigesliikuvuse piiratus või muu probleem.

Esmane hindamine ja seejärel soovitused edasisteks tegevusteks.

 

Füsioteraapia 30 min 22€   /   19,80€

Füsioterapeudi vastuvõtul leitakse lahendus erinevatele skeletilihassüsteemi probleemidele. On selleks siis igapäevategevusi või sportimisharrastusi piirav valu, lihasjõudluse langus, liigesliikuvuse piiratus või muu probleem.

 • Erinevad sidekoe vabastustehnikad/pehmekoeteraapia
 • Liigesmanipulatsioonid ja manuaalteraapia võtted
 • Individuaalse harjutusprogrammi koostamine

 

Füsioteraapia pakett 75€   /   67,50€

Pakett sisaldab

 • taastusarsti konsultatsiooni
 • 5 füsioteraapia seanssi 30min

Pakett on saadaval ka kinkekaardina.

Kinesioteipimine 19€   /   17,10€

Hind sisaldab teibi kulu.

Kinesioteipimisel kasutatab füsioterapeut spetsiaalselt väljatöötatud teipi, mis kinnitatakse probleemsele kehapiirkonnale. Kinesioteip kergitab naha pealmist kihti all-asetsevatelt lihas-sidekestalt ehk fastsialt, sel moel vähendades survet närvilõpmetele ja leevendades valu. Sõltuvalt kas ravi eesmärgiks on leevendada liiges-lihasvalu, soodustada või stabiliseerida nende tegevust/funktsiooni (liikuvuse ulatust ja jõudu) või parandada lümfi äravoolu ja alandada turset, rakendatakse erinevaid teibi pealepanemise metoodikaid.  Kinesioteipimist kasutatakse ka ülemäärase armkoe vohamise ennetamiseks ja armkoe vähendamiseks.

Kuidas K-teip aitab?

Kinesioteip hoiab ära lihasväsimuse, soodustab nõrka lihast töötama, väldib ülesirutusi või kontraktsioone, hoiab ära lihaskrampide tekke, leevendab valu, vähendab põletikku, alandab turset, kiirendab armkoe ja haavade paranemist.

Kinesioteipimisest saab abi lihas- ja liigesvalu, lümfiturse, vohava armkoe puhul, samuti trauma- või operatsioonijärgsel perioodil. Sporditraumade korral soodustavad teibid ülekoormatud lihase taastumist või vigastusest paranemist.

Pehmekoeteraapia 30 min 29€   /   26,10€

Pehmekoeteraapia on üheks kõige tõhusamaks meetodiks selliste jäikade lihaskimpude ja triggerpunktide (”lihassõlmede”) kõrvaldamiseks. Kui ”sõlmed” saavad vabastatud, siis on ka kehaliste harjutuste abil võimalik saavutada paremaid tulemusi. Lihas-liigesvalu leevendamiseks, lihase aktiveerimiseks või lõdvestamiseks, armkoe silumiseks kasutab füsioterapeut erinevaid müofastsiaalse koe vabastamise  võtteid: triggerpunktide massaazi, naha- ja nahaaluste kudede hõõrumist, lihaste aktivatsioonipunktide vajutamist, asendravi ja manuaalset venitamist. Teraapiaseansil keskendutakse ühele funktsionaalsele üksusele, nt õlavõõtme pingetest vabastamisel töödeldakse kaela-, õlavöötme-, abaluualuseid kui käsivarre lihaseid-liigeseid. Selle tulemusena normaliseerub pehmete kudede toonus, lihaskiudude pikkus ja elastsus ning paraneb lihas- või liigesfunktsioon.

Pehmekoeteraapiast saab abi liigese- või lihasevalu, vähenenud liigesliikuvuse (nt külmunud õla sündroom), lihasnõrkuse, selja- või kaelavalu, kroonilise pingevalu puhul õlavöötmes, seljas või reites-säärtes ning jäsemete trauma puhul või operatsioonijärgselt. Valuleevendus võib ilmneda juba peale esimest seanssi.

Venitusravi 20 min 15€   /   13,50€

Venitusi on kasutatud aastaid ohutu vahendina leevendamaks ja ravimaks seljahädasid nagu näiteks seljanärvi pitsumine, ägedad lihasspasmid ja diski sopistumine.

Protseduur viiakse läbi spetsiaalsel MasterCare venituslaual pea-alaspidi asendis 15 – 30 kraadise fikseeritud kaldenurga all kombineeritult lihtsate venitusharjutustega. Venitavaks jõuks on keha enda raskus. Venitusprotsessi käigus väheneb surve lülisambale ja närvijuurtele, lõdvestuvad pinges selja-ja õlavöötmelihased.

Venitusravi näidustused on alaseljavalu ja-kangus, seljanärvi pitsumised ja radikulaarne valu, selgroo lülidevahelise ketta kulumine ja lülidevaheliste liigeste kulumine.

Venitusravi ei sobi neile, kellel on kõrge vererõhk, südame- ja veresoonkonnahaigused või põlve/puusa endoproteesid.